1. starty holownicze wciągarki i starty z elektrycznym urządzeniem wspomagającym wznoszenie mogą być wykonywane tylko wtedy, gdy w podejściu do lądowania z miejsca startu "Hochries" nie ma pilotów. W przypadku operacji lotniczych wyznacza się dowódcę startu.
2) podpory do holowania wciągarki:
a) Rozpoczęcie holowania może odbywać się wyłącznie przy niskiej roślinności.
b) W przypadku holowania na linii holowniczej południowo-zachodnio-północno-wschodniej (zaznaczonej na załączonej mapie lokalizacjami wciągarki #1 i #2), ścieżka w zagłębieniu musi być zabezpieczona w taki sposób, aby żadne osoby nie były zagrożone na ścieżce polowej poniżej, np. za pomocą szeryfów torowych i ochrony (taśma drążkowa).
c) W przypadku holowania na trasie holowniczej Wschód - Zachód (oznaczonej na załączonej mapie lokalizacjami wciągarek #3 i #2), ścieżka polowa przecinająca trasę holowniczą musi być zabezpieczona w taki sposób, aby nie zagrażać pojazdom rolniczym i osobom. Pierwszeństwo należy przyznać ruchowi drogowemu na drodze gruntowej, a operacje holowania mogą zostać przerwane. Pozwolenie na krótkotrwałe zablokowanie ścieżki polowej należy uzyskać od właściciela.
d) W przypadku startów w kierunku północno-wschodnim (oznaczonym na mapie numerem 1), miejsce startu należy wybrać tak, aby piloci mogli bezpiecznie przelatywać nad doliną lub ewentualnie lądować przed doliną w przypadku zerwania liny. Odprawa bezpieczeństwa jest wymagana dla wszystkich pilotów.
e) Można również skrócić odległości holowania. Warunkiem wstępnym jest uzyskanie zgody właściciela/upoważnionego użytkownika gruntu i bezpieczne operacje lotnicze nawet na skróconej trasie.
3) wymogi dotyczące rozpoczęcia od pomocy w zakresie wspinania E:
a) W fazie wznoszenia należy unikać podwieszanych szybowców i paralotni bez użycia elektrycznego urządzenia wspomagającego wznoszenie się.
b) Przestrzeń wejściowa musi być taka, aby inni piloci nie mieli utrudnień lub utrudnień w podejściu do lądowania.
c) Podczas wznoszenia nie wolno przelatywać nad miejscowościami. d) Należy upewnić się, że silnik elektryczny jest wykorzystywany wyłącznie w procesie uruchamiania (wznoszenie się).
e) Podczas lądowania pilot z wyłączonym napędem elektrycznym jest klasyfikowany w ramach odpowiedniej procedury lądowania. f) Należy przestrzegać wymogów i warunków określonych w dekrecie ogólnym rządu Górnej Bawarii (Dziennik Urzędowy nr 25/14.12.2012).
4) Wszyscy piloci są instruowani w zakresie wymagań niniejszego zezwolenia.
1-osobowy z odprawą z instruktażem
1-osobowy z odprawą z instruktażem
Wysokość 680m
|